Prowadzisz sklep internetowy? Jak zarządzasz stanami magazynowimi? Ręcznie?

To nie jest rozwiązanie dla naszych klientów 😉.

Będzie krótko

 • Mamy pierwszy system zewnętrzny zarządzający stanami magazynowymi;
 • Mamy drugi system zewnętrzny, który jest sklepem internetowym;

Obydwa systemy są hostowane zewnętrznie na platformach odpowiednich dostawców.

Opiszmy więc problem. Twój klient nie powinien widzieć czegoś czego nie może zamówić prawda? Zadajmy więc moje ulubione pytanie. Chcesz mieć mniej lub bardziej zsynchronizowane środowiska. Co robisz?

Masz rację, integrujesz

Więc jak zwykle stworzyliśmy zmyślny procesik, który uruchamia się w nocy.

Proces uruchamiający się co określony okres czasu.

Który pobiera wszystkie stany magazynowe i odpowiednio je aktualizuje w docelowym systemie sklepu internetowego. Stan realizacji może być monitorowany na żywo, a po zakończeniu wyśle ​​nam e-mail z raportem :), (co poszło ok, co nie i gdzie).

Monitorowanie procesu

 

Wyślij e-mail po zakończeniu

 

Wszystko to zrealizowane, zdeployowane i przetestowane w kilka godzin. Dłużej piszę ten artykuł.. Czy twoi programiści pracują tak szybko? (wskazówka, daj im narzędzia)

Najpiękniejsza rzecz o tym przypadku to fakt, że aby stworzyć tą aplikację, nie musisz znać kodu. Staje się to bez znaczenia. Jedyne co musisz znać to logika biznesowa. W rezultacie połączyliśmy dwa z pozoru rozproszone systemy.

Ah inne rozwiązania? Rozważyliśmy je krótko. Poniżej kilka moich argumentów, które sprawiły, że z nich zrezygnowaliśmy.

 • Własna aplikacja hostowana na serwerze.
  • Więc jeśli nie masz jeszcze serwera, musisz go kupić, postawić, zainstalować, w frends? Dostaliśmy agenta z licencją. Żadnych deployów, instalacji, dramatów, po prostu działa;
  • Po deployu/instalacji trzeba środowisko utrzymać, sprawdzać logi, wg mnie jest to kłopotliwe, w FRENDS dostajemy GUI, od razu i z produktem;
 • Pisanie plugin’u do Shoper?
  • Potrzebujesz developera;
  • Poprawka potrzebujesz developera doświadczonego w określonej technologii;
  • I ten developer musi znać API Shoper’a oraz platformę Store, do której musi napisać aplikację. W frends, nie ma nic specyficznego dla frends, czysty .NET i gotowe taski, solucje;

Podsumowując nie chcę mówić, że pisanie czystego kodu i platform jest złym rozwiązanem, chcę pokazać, że istnieją.. lepsze :).

Masz pytania? Chcesz pogadać? Śmiało! Napisz do nas 🙂